MISTRZOSTWA POLSKI NA CZAS I PUCHAR POLSKI NA TRUDNOŚĆ - relacja wideo

22.05.2017     DZIEJE SIĘ! / ZAWODY

20-21 maja 2017 na Makaku odbyły się Mistrzostwa Polski we Wspinaczce na Czas oraz Puchar Polski we Wspinaczce na Trudność.

Zdjęcia i montaż: Mikołaj Bibański. Wtręty komentatorskie: Andrzej Mecherzyński-Wiktor.

W sobotę pod Makakowym speedwallem stawili się niemal wszyscy czołowi polscy sprinterzy. Wśród mężczyzn niespodzianek nie było, Marcin Dzieński (PWSZ Tarnów) spokojnie potwierdził swój mistrzowski tytuł i z czasem 5.93 pokonał Rafała Hałasę (Pol-Inowex Skarpa Lublin) i Michała Lewickiego (KS Sportiva Tarnów).
Wśród pań ze standardem najszybciej rozprawiła się Aleksandra Rudzińska (czas 8.01) z KW Kotłownia Lublin. Drugie miejsce zajęła Edyta Ropek (KS Sportiva Tarnów), ostatnio nie widywana w krajowej rywalizacji, na Makaku ze swoim życiowym rekordem – 8.08. Trzecia była Anna Brożek (PWSZ Tarnów).

W zawodach wystartowali również zawodnicy, którzy na codzień nie specjalizują się w czasówkach: Kuba Główka, Arek Millan i Grzegorz Napora. Czyżby pierwsze przymiarki do trójboju? :-)

W niedzielę na Makaku mogliśmy oglądać emocjonujące przejścia najlepszych zawodników w konkurencji prowadzenie. Wśród seniorek z przewieszoną finałową drogą najlepiej poradziła sobie młodziutka Natalia Kałucka (KU AZS PWSZ Tarnów), która dzień wcześniej wywalczyła też medal Mistrzostw Polski w czasówkach. Na trudność pokonała Karinę Mirosław (Pol-Inovex Skarpa Lublin) i Julię Leonardi (UKA Warszawa).
Wśród panów, na wycenianej na 8b drodze teamu routesetterskiego pod wodzą Jana Zbranka (IFSC), najlepsze przejście zaliczył Piotr Schab z KS Korona Kraków. Skądinąd całe warszawskie pucharowe podium należało tym razem do Krakowa. Drugi był Igor Fojcik, a trzeci Wojciech Pełka - obaj z krakowskiego klubu Korona.

Obszerniej o zawodach w tekście Andrzeja Mecherzyńskiego-Wiktora możecie przeczytać TU.