Szkolenie wstępne z asekuracji górnej

  • Szkolenie wstępne z asekuracji górnej
SZKOLENIE WSTĘPNE Z ASEKURACJI GÓRNEJ

Istnieją już “wynalazki”, które pozwalają Ci wspinać się w pojedynkę (taśmy autoasekuracyjne), ale wspinanie, w swojej klasycznej postaci to sport dla dwojga. Jedna osoba się wspina - druga asekuruje wspinającego na linie. Jeżeli nigdy wcześniej nie asekurowałeś i chciałbyś zacząć wspinać się z liną, musisz przejść krótkie szkolenie z asekuracji górnej (czyli na tzw. wędkę).

Szkolenie obejmuje:
- prawidłowe wiązanie podstawowego węzła-ósemki;
- zapoznanie się z przyrządem asekuracyjnym;
- krótki kurs asekuracji górnej (wspinacze mówią na ten rodzaj asekuracji: "na wędkę", tzn. że lina, na której będzie się wspinać jest powieszona w górnym stanowisku);
- stosowanie komend wspinaczkowych;
- kilka praktycznych patentów poprawiających bezpieczeństwo podczas wspinania.

Do rozpoczęcia szkolenia nie potrzebujesz swojego sprzętu wspinaczkowego. Wypożyczymy Ci go na miejscu (w cenie szkolenia). Ubierz wygodny strój nie krępujący ruchów i zabierz sportowe buty na zmianę, najlepiej na gumowej podeszwie. Na Makaku możesz również wypożyczyć buty wspinaczkowe. Warto! Mają specjalną podeszwę i ściśle opinają stopę, przez co pewniej i precyzyjniej będziesz mógł stawiać nogi na stopniach.

Po szkoleniu możesz, razem ze swoim partnerem, wspinać się i asekurować "na wędkę" samodzielnie. Szkolenie wstępne nie uprawnia do wspinania z dolną asekuracją! 

Pamiętaj, żeby przeprowadzić szkolenie z asekuracji potrzebne są dwie osoby. Zabierz ze sobą kogoś do pary.
Jeśli na razie nie masz nikogo do pary - przyjdź na taśmy autoasekuracyjne (więcej tu) albo umów się na lekcję z instruktorem (więcej tu).

UWAGA! Termin szkolenia wstępnego należy zarezerwować telefonicznie: 730 710 775
CZAS TRWANIA: 0,45-1h
CENA: 30 zł/1 os. + wejście

 

POPRZEDNI KURS   /   NASTĘPNY KURS