Podaj adres e-mail

Przedstawiamy Makakowe TOPO

W Makakowym TOPO znajdziecie aktualny spis wszystkich dróg na Makaku. Od dziś możecie zapisywać swoje przejścia, oceniać drogi i planować swój trening. Zaznaczymy dla Was drogi, które zostały nowonakręcone i te które wkrótce planujemy zdjąć. A także te specjalne, nakręcone na zawody lub z innych okazji.

Wiemy, że uwielbiacie dyskutować na temat wycen. Dlatego w naszym TOPO macie możliwość samodzielnego wyceniania dróg. Z Waszych wycen wyliczymy średnią i taka trudność zostanie wyświetlona obok wyceny samego autora drogi.

Makakowe TOPO działa bez rejestracji, wystarczy, że wpiszesz swój email i możesz wyceniać drogi, oceniać je i wpisywać swoje przejścia. Anonimowo.
Wyszukiwanie działa po trudności, routesetterze i popularności (filtr wyszukiwania u góry, nad listą).
Obok koloru drogi, dla łatwiejszej orientacji, wpisujemy profil, na którym droga jest nakręcona. 

Lista jest ułożona profilami dookoła hali: lewy żółty pion, beczka, żółty pion, niebiesko-szary, dach, sportowy, antresola, speedwall, dziecięca i noga.


Miłej zabawy!

LEGENDA (STYLE PRZEJŚCIA):

OS − on sight, a u nas po prostu od strzału − czyste, to znaczy bez odpadnięcia lub obciążenia liny przejście drogi bez jej znajomości. Korzystanie z podpowiedzi, uprzednia lustracja drogi lub obserwacja innych wspinaczy są niedozwolone. Ale błagamy, nie bierzcie tego śmiertelnie serio, bo dla purystów skałkowych czyściutki OS na ścianie wspinaczkowej nie istnieje. U nas, umownie, jest :-)
Flash - podobnie jak przy OS drogę należy przejść "w ciągu", lecz dopuszczane jest korzystanie z podpowiedzi innych, opisu drogi lub obejrzenie przejścia.
RP - red point, czyli czerwony punkt. Przejście całej drogi od początku do końca bez odpadnięć i odpoczynków. W przeciwieństwie do stylów OS i Flash, dozwolone jest wcześniejsze ćwiczenie drogi i opracowanie sekwencji przechwytów. 
TR − top rope, czyli na wędkę. Lina asekurująca wspinacza biegnie na górę, przechodzi przez stanowisko i wraca do stojącego na dole asekuranta.