NAJWIĘKSZY REJON WSPINACZKOWY NA MAZOWSZU

Budując Makaka naśladowaliśmy naturalną skałę. Chcieliśmy, żeby wielkość panelu i charakter wspinania przypominały najlepsze rejony wspinaczkowe Europy. Do naszej hali na warszawskich Bielanach udało nam się przenieść niemal wszystkie formacje skalne występujące w przyrodzie. Mamy „zacięcia”, "kanty", „przewieszki”, „filary”, "połogi" i imponujący „dach" zaprojektowany na całej szerokości hali. A także boulderownię, obwodownię i wspinaczkowy kampus. Na 2200 metrach kw. panelu nakręciliśmy ponad 170 dróg. Co tydzień/dwa zdejmujemy i kręcimy nowe. Żeby nie było nudno :-)

Makak jest ścianą przyjazną zarówno początkującym jak i zaawansowanym wspinaczom. Dzieciom (odkąd potrafią chodzić o własnych siłach), dorosłym i seniorom. 7 dni w tygodniu, "świątek piątek", latem i zimą.

Wisłostradą, zaledwie piętnaście minut od centrum. Niedaleko stacji Metro Młociny.

WSPINANIE JEST DLA WSZYSTKICH

Tych, którzy dopiero zaczynają się wspinać, na Makaku, uczymy bezpiecznej asekuracji, technik wspinaczkowych i wspinaczkowego savoir-vivre'u. Zaawansowani wspinacze mają do dyspozycji stale zmieniający się zestaw dróg o urozmaiconych trudnościach, od 4 (bardzo łatwo) nawet do 8c (ekstremalnie trudno; wyceny według  tzw. francuskiej skali trudności wspinaczkowych), a także możliwość zmierzenia się z największym przewieszeniem w Polsce, gdzie drogi osiągają długość nawet 35 metrów.  Dle tych, którym brakuje partnera do wspinaczki, mamy urządzenia do autoasekuracji - można wspinać się w pojedynkę.
Jest też połoga ścianka zaprojektowana z myślą o dzieciach, nawet tych najmłodszych (2+) oraz plac zabaw z "mysią dziurą" i zjeżdzalniami.

Dla zwolenników kompleksowego treningu jest obwodownia o różnych stopniach nachylenia panelu i obwodach na wszystkich poziomach trudności. Dla wytrawnych wspinaczy mamy Moonboard z najnowszym kompletem chwytów i podświetlanym systemem led oraz kampus z chwytotablicami i zestawem specjalnych setów treningowych.

Makak posiada tzw. "speedwall", czyli ścianę do wspinania na czas, zaakceptowaną przez Międzynarodową Federację Wspinaczkową IFSC. 

Hala jest rozbudowywana o kolejne moduły. 

Makakowy team

person
Tomek
person
Seba
person
Marysia
person
Marek
person
Christian
person
Kuba
person
Kinga
person
Marcjanna
person
Grześ
person
Marcin
person
Madzia
person
Monia
person
Ola
person
Radek

Rekomendacje


 • Ściana kapitalna do robienia wytrzymałości. Żałuję, że Makaka nie ma w Krakowie.
  GRZESIEK GROCHAL "GES"
 • Po siedmioletniej przerwie w treningu, znowu zaczęło mi się chcieć wspinać.
  JAKUB ROZBICKI / Centrum Wspinania Vertigo
 • To miejsce, gdzie grawitacja jest kwestią umowną. Polecam!
  MARCIN "JAMKOŚ" JAMKOWSKI / Adventure Pictures
 • Ekstra ściana. Mili ludzie. Fajna atmosfera. Polecam!
  ZBIGNIEW SKIERSKI / Klub Wysokogórski Warszawa
 • Dziękuję, że dla nas coś takiego zrobiliście!
  Jaś, lat 5