NAJWIĘKSZY REJON WSPINACZKOWY NA MAZOWSZU

Budując Makaka naśladowaliśmy naturalną skałę. Chcieliśmy, żeby wielkość panelu i charakter wspinania przypominały najlepsze rejony wspinaczkowe Europy. Na warszawskie Bielany udało nam się przenieść niemal wszystkie formacje skalne występujące w przyrodzie. Mamy „zacięcia”, "kanty", „przewieszki”, „filary”, "połogi" i imponujący „dach" zaprojektowany na całej szerokości hali. W pierwszej hali z liną znajdziecie ponad 200 dróg o różnym stopniu trudności. Co tydzień/dwa zdejmujemy i kręcimy nowe. Żeby nie było nudno :-)
W drugiej hali (wejście pod makakową antresolą)  zbudowaliśmy pyszny ogródek boulderowy, z dwiema setkami przystawek od najlepszych routesetterów z Polski i Europy.
Niemal 2900 metrów kw. panelu łącznie daje każdemu wspinaczowi niemal nieogranicznone możliwości treningowe.

Makak jest ścianą przyjazną zarówno początkującym jak i zaawansowanym wspinaczom. Dzieciom (odkąd potrafią chodzić), dorosłym i seniorom. 7 dni w tygodniu, "świątek piątek", latem i zimą.

Wisłostradą, zaledwie piętnaście minut od centrum. Niedaleko stacji Metro Młociny.

 

WSPINANIE JEST DLA WSZYSTKICH

Tych, którzy dopiero zaczynają się wspinać, na Makaku, uczymy bezpiecznej asekuracji, technik wspinaczkowych i wspinaczkowego savoir-vivre'u. Zaawansowani wspinacze mają do dyspozycji stale zmieniający się zestaw dróg o urozmaiconych trudnościach, od 4 (bardzo łatwo) nawet do 8c (ekstremalnie trudno; wyceny według  tzw. francuskiej skali trudności wspinaczkowych), a także możliwość zmierzenia się z największym przewieszeniem w Polsce, gdzie drogi osiągają długość nawet 30 metrów.  Dla tych, którym brakuje partnera do wspinaczki, mamy urządzenia do autoasekuracji - taśmy, na których można wspinać się w pojedynkę.
Jest też ścianka zaprojektowana z myślą o dzieciach, nawet tych najmłodszych (3+) oraz plac zabaw z "mysią dziurą" i zjeżdzalniami.

Dla zwolenników kompleksowego treningu jest obwodownia o różnych stopniach nachylenia panelu i obwodach na wszystkich poziomach trudności. Dla wytrawnych wspinaczy mamy Moonboard z podświetlanym systemem led oraz kampus z chwytotablicami i zestawem specjalnych setów treningowych.

Makak posiada tzw. "speedwall", czyli ścianę do wspinania na czas.

W planach mamy budowę kolejnych profili z liną oraz drugiego piętra boulderowni. Mówią o nas "wspinaczkowa Sagrada Familia" - ciągle w budowie.

 

Makakowy team

person
Pati & Jiri
Szefy
person
Seba
Instruktor
person
Christian
Instruktor
person
Marek
Instruktor
person
Madzia
Recepcja
person
Grześ P.
Instruktor
person
Róża
Instruktor
person
Marcin S.
Instruktor
person
Grześ H.
Instruktor
person
Filip O.
Instruktor
person
Adam
Recepcja
person
Mak
Król wszystkiego
person
Filip H.
Recepcja
person
Filip S.
Recepcja
person
Dida
Instruktor
person
Julka
Instruktor
person
Jacek
Instruktor

Rekomendacje


 • Mega miejsce i jest naprawdę wielka...
  Paweł
 • Dla mnie ta ściana to mistrzostwo świata.
  Aleksandra
 • Rewelacyjna ściana z milionem dróg.
  Staś
 • Obowiązkowy punkt zwiedzania stolicy.
  Krzysztof
 • Dziękuję, że dla nas coś takiego zrobiliście!
  pięcioletni Jaś
 • Najwspanialsza ścianka w Polsce, na jakiej się wspinałem.
  Mateusz
 • Absolutnie genialne miejsce!
  Krzychu
 • Bajeczka!
  Jerzy