Jak zacząć - krótki przewodnik

  • Jak zacząć - krótki przewodnik
JAK ZACZĄĆ - KRÓTKI PRZEWODNIK

Chcesz zacząć się wspinać? Wystarczy, że ruszysz się z kanapy i wybierzesz na ścianę.
Filmowy przewodnik Damiana Ochtabińskiego możesz obejrzeć TU.

Wspinanie jest sportem dla wszystkich! Nie jesteś ani za słaby, ani za gruby, ani za stary, ani za młody, za wysoki czy za niski, żeby się wspinać. Wspinanie jest sportem bardzo intuicyjnym - pamiętacie jeszcze jak w dzieciństwie gramoliliście się na drzewa i płoty? Wspinanie poprawia koncentrację, balans i koordynację całego ciała, prostuje kręgosłupy, odstresowuje. I odchudza!
Przed przyjściem pierwszy raz na ścianę nie musisz się jakoś specjalnie przygotowywać, ćwiczyć na siłowni czy drążku. Każda przeciętna osoba z ulicy jest w stanie pokonać u nas najłatwiejsze drogi.
Nie potrzebujesz swojego sprzętu wspinaczkowego. Wypożyczymy Ci go na miejscu. Ubierz wygodny strój nie krępujący ruchów i zabierz sportowe buty na zmianę, najlepiej na gumowej podeszwie. Na Makaku będziesz mógł również wypożyczyć buty wspinaczkowe. Warto! Mają specjalną podeszwę i ściśle opinają stopę, przez co pewniej i precyzyjniej będziesz mógł stawiać nogi na stopniach. Chciałbyś zainwestować w swój własny sprzęt? Na Makaku mamy sklep wspinaczkowy - chętnie doradzimy Ci w kwestii zakupu pierwszych butów, uprzęży lub akcesoriów.

Od czego zacząć? Masz kilka opcji.
Jeśli jesteś sam/-a, nie masz się z kim wspinać, chciałbyś sprawdzić czy w ogóle Ci się spodoba - przyjdź powspinać się na taśmach autoasekuracyjnych. Nie musisz się umawiać. Wchodzisz i wspinasz się. Od razu. Pomożemy Ci prawidłowo założyć uprząż wspinaczkową i poinstruujemy jak bezpiecznie wpinać się do taśmy.

Jeśli chciałbyś, żeby ktoś fachowo podpowiedział Ci jak zacząć i wolisz zajęcia z instruktorem - zarezerwuj lekcję (więcej tu).

Jeśli chcesz się nauczyć asekurować i masz partnera/partnerkę do wspinania - możesz od razu umówić się na szkolenie wstępne z asekuracji (więcej tu). 

Jeśli nadal nie jesteś pewien jak zacząć - zadzwoń do nas, odpowiemy na wszystkie Twoje wspinaczkowe pytania. 

Jesteś rodzicem i chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało wspinaczki? Zabierzcie wygodny strój i sportowe buty na zmianę. Przyjdźcie na taśmy autoasekuracyjne lub umówcie się na zajęcia z instruktorem.

NASTĘPNY KURS