Warsztaty drytoolowe UKA na Makaku!

10.01.2018     NOWOŚCI / DZIEJE SIĘ!

UWAGA fani zimowego żelastwa!!! W imieniu klubu UKA  zapraszamy i namawiamy Was na serię weekendowych treningów i warsztatów drytoolowych, które pomogą zdobyć lub usystematyzować wiedzę na temat zimowego wspinania i przygotować szpona pod zmagania „na zewnątrz”.

W każdą sobotę o 10:00 na Makowym panelu do drytoola, czołówka klubowych kolegów-alpinistów opowie o wybranym aspekcie zimowej wspinaczki. Swoją wiedzą podzielą się m.in. Kuba Radziejowski, Marcin Księżak, Wojtek Ryczer, Michał Kasprowicz, Piotrek Bucki czy Jacek Patrzykont. Po krótkich prelekcjach poćwiczymy praktyczne działania, będzie też okazja do zadawania pytań czy umówienia się na niedzielne wypady za miasto: bunkry w Janówku czy Beniaminowie.

Im więcej osób stawi się na pierwszym spotkaniu (już w najbliższą sobotę!) tym ciekawszy będzie program!Zapraszamy wszystkich: śmiałych i nieśmiałych, z doświadczeniem zimowym i bez doświadczenia, mających swój sprzęt i niemających, ale przede wszystkim mających chęć spróbować z czym „to się je”.

Ścieżka spotkań będzie wyglądała mniej więcej tak: podstawy (sprzęt, technika) --> ścianka wspinaczkowa z dziabami --> drytooling na bunkrach --> lodospady Kadzielnia / ew. inne zimowe miejscówki --> weekend w Tatrach (dwie ostatnie strzałeczki mocno zależne od warunków).

Oczywiście nie gwarantujemy (a wręcz jesteśmy pewni, że się tak nie stanie!), że zdobyta tutaj wiedza pozwoli Ci okiełznać kilkusetmetrowe mikstowe ściany w Tatrach czy w Alpach. Jednakże na pewno staniesz się bardziej świadomy/świadoma tego, jakie wyzwania się z tym wiążą, w czym jesteś dobry/dobra, a co należy jeszcze podszlifować. Nic nie zastąpi pełnego kursu zimowej wspinaczki w Tatrach.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest Łukasz Korzeniewski, który czeka na Twój odzew (deklarację tego, że to fajny pomysł i będziesz przychodzić na spotkania, aby czegoś się dowiedzieć i wspólnie doładować), a także na wszelkie pytania lub propozycje. Z Łukaszem skontaktujecie się pod adresem mailowym lukaszkorzeniewski3@gmail.com lub numerem telefonu 505 27 55 28.

Własny sprzęt (dziabki, ściankowe buty wspinaczkowe, kask) mile widziany, ale jeżeli ktoś nie posiada, to na pewno się podzielimy! Udział w warsztatach dla klubowiczów UKA jest bezpłatny, wymaga jedynie opłacenia wejściówki na ścianę, w specjalnej cenie 20 zł (zamiast 28 zł). Warsztaty są otwarte również dla osób spoza klubu. Nieklubowiczów zapraszamy dwa razy za free (+ wejściówka za 20 zł), potem trzeba będzie zapisać się do klubu.

Pierwsze warsztaty już w najbliższą sobotę, tj. 13.01. Pilotowe zajęcia poprowadzi Rafał "Biszon" Burczyński.
Do zobaczenia!