I etap: Szkolenie z asekuracji górnej

  • I etap: Szkolenie z asekuracji górnej
SZKOLENIE Z ASEKURACJI GÓRNEJ

Istnieją już “wynalazki”, które pozwalają Ci wspinać się w pojedynkę (taśmy autoasekuracyjne), ale wspinanie, w swojej klasycznej postaci to sport dla dwojga. Jedna osoba się wspina - druga asekuruje wspinającego na linie. 

Jeżeli nigdy wcześniej nie asekurowałeś i chciałbyś zacząć wspinać się z liną, powinieneś zacząć od nauki asekuracji górnej. Mówimy na to asekuracja “na wędkę”.

Nasze podstawowe szkolenie obejmuje:
- prawidłowe zakładanie uprzęży,
- dopasowanie butów wspinaczkowych,
- podstawowe informacje o sprzęcie: linach, karabinkach, ekspresach, różnych typach przyrządów asekuracyjnych,
- prawidłowe wiązanie podstawowego węzła-ósemki,
- naukę asekuracji górnej,
- stosowanie komend wspinaczkowych,
- odpadanie na wędkę,
- zasady bezpieczeństwa.

Do rozpoczęcia szkolenia nie potrzebujesz swojego sprzętu wspinaczkowego - wypożyczymy Ci go na miejscu (w cenie szkolenia). Ubierz wygodny strój nie krępujący ruchów i zabierz sportowe buty na zmianę, najlepiej na gumowej podeszwie. Na Makaku możesz również wypożyczyć buty wspinaczkowe. Warto! Mają specjalną podeszwę i ściśle opinają stopę, przez co pewniej i precyzyjniej będziesz mógł stawiać nogi na stopniach.

Po szkoleniu możesz, razem ze swoim partnerem, wspinać się i asekurować "na wędkę" samodzielnie. Szkolenie wstępne nie uprawnia do wspinania z dolną asekuracją! 

Pamiętaj, żeby przeprowadzić szkolenie z asekuracji potrzebne są co najmniej dwie osoby. Zabierz ze sobą kogoś do pary. Jeżeli nie masz partnera, z którym mógłbyś przyjść na szkolenie, poinformuj nas wcześniej; spróbujemy znaleźć dla Ciebie inną osobę bez pary. W takiej sytuacji musisz uzbroić się w cierpliwość i czekać na informację od nas.

Osoby niepełnoletnie (po ukończeniu 16 lat) mogą przystąpić do kursu po wcześniejszym uzyskaniu pisemnej zgody od rodziców lub prawnych opiekunów.

Na Makaku preferujemy bezpieczne przyrządy do asekuracji typu półautomatycznego i automatycznego (takie jak Black Diamond Pilot, Petzl Grigri i Climbing Technology Click Up) i na takich przyrządach szkolimy. 

UWAGA! Termin szkolenia wstępnego należy zarezerwować telefonicznie: 730 710 775

Liczebność grupy: 2-4 osoby.
CZAS TRWANIA: 1-1,5 h*
CENA: 69 zł/1 os. (w cenie sprzęt) + wejściówka na ścianę (jednorazowa, z karnetu lub karty sportowej); 
Uwaga, na szkolenie przyjmujemy co najmniej dwie osoby.

* Uwaga, jeśli w trakcie przeznaczonej na szkolenie godziny nie opanujesz asekuracji w sposób wystarczający, instruktor może skierować Cię na szkolenie dodatkowe.

Nigdy się nie wspinałeś? Przed przystąpieniem do kursu chciałbyś oswoić się ze ścianą? Spróbuj wspinania na taśmach lub zapisz się na zajęcia wprowadzające z instruktorem.

POPRZEDNI KURS   /   NASTĘPNY KURS