MAKAKOWY MARATON WSPINACZKOWY 2019 - relacja + wideo

03.03.2019     DZIEJE SIĘ! / ZAWODY

Makakowy Maraton Wspinaczkowy, ep. 3, Yosemite Style przeszedł do historii. 


Zdjęcia, realizacja, montaż i efekty specjalne: Ochtabiński z pomocą Marek Brzozowski (@namaxa_media). 
@Makakowy Maraton Wspinaczkowy, ep. 3, Yosemite Carnival

Aaaaaaależ nam się to wszystko pięknie pokolorowało wczoraj!!! Dzię-ku-je-my!! Byliście najwspanialszym, najbarwniejszym pochodem karnawałowym jaki widzieliśmy w życiu!!! Dzięki, że z takim poświęceniem wspinaliście na wirtualnego El Capa, że przebraliście się totalnie odjazdowo i bawiliście się jak na najlepszej imprezie w Copacabanie. Mamy nadzieję, że była chociaż odrobina uroku w tym, ile zaliczyliśmy wpadeczek. A Fridzie, aż mowę odjęło z tego całego szaleństwa!

W Maratonowym wyścigu na El Capa (w kategorii na ilość) zwyciężył team Mario Bros: Mariusz Szopa i Marcin Stromecki, którzy jako jedyni osiągnęli wierzchołek. Wszyscy pozostali zawodnicy, którzy ukończyli maraton (158!) zostało w ścianie - ale jaka tam była impreza!!! Drugim zwycięskim zespołem został Krzysztof Banasik i Marcin Suchar, trzeci najwyższy punkt osiągnęli Andrzej Lipka i Łukasz Gebel. Siła!
W rywalizacji na trudność, wśród pań, po super walce zwyciężyły 1. Ewa Czuchaj, 2. Anna Jasiewicz i 3. Marta Czajkowska, która przyjechała do nas prosto z “Ampów”. Wśród Panów niepokonany był Bartłomiej Twardowski. Dzik! Jako jedyny szałowo pokonał bonusowego onsajta za 7B+, zdobywając ekstra 50 punktów! Drugi był Kuba Jasiewicz. Trzeci - Tomasz Japa (a ile się namarudził, że nie przyjdzie!). 
Gratki dziewczyny i chłopaki!
Wielkie dzięki najwspanialszym przyjaciołom Makaka za caaaałą fuuurę nagród, które mogliście wczoraj wylosować: TENDONPolar SportgrimpiCCA-Confused Climbing AccessoriesAix SpravceT-Wall Poland RoutesettingJAVA CoffeeRafiki - climbing life, Wings of Earth, Hash OneBaton WarszawskiLegal CakesOY CremeNowa FalaJaskółka oraz Kino Muranów
Nagrodę specjalną od Flyspot wygrał Kacper Sikorski!
Grającą szafę od Red Bull'a, melanżował dla nas Dominik Czerny.
Dzięki Black Diamond i CRAGmagazine za domek dla nagród z portaledge’a! 
Foto do Maratonu udostępnił nam menago Adama Ondry: Pavel Blažek. Thank you Pavel!
Oficjalne i pełne wyniki będą soon. Dziękujemy Bartkowi Twardowskiemu za stworzenie niezawodnej apki do zliczania metrów i cyferek.

Mamy jeszcze coś ekstra! 
Możecie podejrzeć jak wysoko udało Wam się dowspinać w ścianie El Capa! Uwaga!! Magiczny link od Jimmy Nguyen (dzięki!!!) działa tylko na komputerach (na apkę do telefonu nie wystarczyło czasu). Sprawdzajcie koniecznie TU.
Więcej pomaratonowych niespodzianek jak się wyśpimy i odbudujemy godność osobistą ;-)