Noc na Makaku dla WOŚP - relacja

12.02.2024     DZIEJE SIĘ!Makak na jedną noc za 8100 zł! Dla WOŚP! Takie rzeczy już po raz drugi udają się dzięki Ewie Tomaszewicz i jej szalonej ekipie łojantów z “Wesołego wspinania”, którzy skrzyknęli się do wspólnego licytowania i w pewną sobotnią noc odebrali co swoje.

Oto ich relacja:

“Aura nam nie sprzyjała, mrok zapadał szybko, właściwie natychmiast po brzasku, a lodowaty wiatr uderzał marznącą mżawką prosto w oczy. Przyświecał nam jednak cel znacznie jaśniejszy niż nasze przygasające czołówki – zbiórka środków na walkę z chorobami płuc, tragicznym dziedzictwem rewolucji przemysłowej i gospodarki opartej na paliwach kopalnych, dodatkowo wzmocnionym niedawną pandemią koronawirusa. Nie ma też co kryć – chcieliśmy znów zrobić nocną imprezę na Makaku. Dołączające kolejno ekipy wspinaczy krzepiły nas kwotami niczym gorącą herbatą z termosów i tak w ostatnich sekundach, resztką sił, zrobiliśmy ostatnią wpinę i znów znaleźliśmy się w nocy na Makaku.

Cała akcja nie udałaby się, gdyby nie brawurowe prowadzenie liny przez Ewę Tomaszewicz asekurowanej przez pozostałe osoby łojące z Wesołego wspinania. Pomocną dłoń podały nam wspaniałe osoby z sekcji Oli, ekipy Kasi, Jacka i Izy oraz inni nieocenieni łojanci i łojantki, bez których zaangażowania, zaufania i wsparcia nie dobrnęlibyśmy wspólne na szczyt.

W nocy z 10 na 11 lutego kilkadziesiąt osób spotkało się na Makaku na wspólne świętowanie, a może po prostu wielkie świąteczne łojenie. Były przebieranki, ploteczki, łakocie i napoje. Na ścianie po raz kolejny rozbłysło gigantyczne serce z czołówek, z głośników rozbrzmiała nasza wspólna playlista, a darcie paluchów na kolorowych chwytach trwało do 3:00 nad ranem.

Dzięki niech będą Makakowi za jego gościnność i zapoczątkowanie tej akcji. Brawa i pokłony dla wszystkich wspinających za ich szczodrość. Jeżeli można – wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – czynić dobro w tak przyjemny i przyjemnie męczący sposób, to po prostu szkoda by było siedzieć w domu i tracić tę noc na spanie.”

#wielkaorkiestraswiatecznejpomocy #wosp #gramyzwosp