31 sierpnia - Dzień Dawcy Szpiku na Makaku

30.08.2016     DZIEJE SIĘ! / OGŁOSZENIE

31 sierpnia na Makaku będziesz mógł zostać potencjalnym dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych.

Po co? Bo tysiące chorych czeka na taką osobę jak Ty - czyli genetycznego bliźniaka, od którego może dostać to co najcenniejsze - życie. 

Rejestracja jest bardzo prosta i trwa chwilę - pobierany jest wymaz z jamy ustnej (z wewnętrznej części policzka). Nie martwicie się zatem, że będziemy Was męczyli grubymi igłami wbijanymi w brzuch lub w inne dziwne miejsca ;) Zaraz po rejestracji będziecie mogli zacząć załadunek na ścianie świadomi tego, że właśnie zrobiliście coś bardzo fajnego. 

Rejestrację będą prowadzić osoby z Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Akcja jest prowadzona dla naszej koleżanki klubowej, Magdy Mordas - aktywnej wspinaczki i biegaczki górskiej. Trenowała na Makaku nie raz, teraz potrzebuje naszej pomocy. 

Poniżej kilka słów od Magdy:

"Ponieważ jestem wyjątkową optymistką nie będzie na smutno. Dlaczego? Bo życie jest warte uśmiechu. Przeżywam je ze szczerym zachwytem! Świat widziany z wysokości gór na które chętnie się wspinam, widziany z perspektywy porannego joggingu, dodaje mi skrzydeł. W planach mam połączenie tych dwóch pasji - gór i biegania. Białaczka zdiagnozowana na początku kwietnia br. przerwała moje przygotowania do biegu górskiego. Wiem, że do tego wrócę. Mam tylko 39 lat. Muszę wrócić! Na razie trenuję silną wolę. Mozolnie pokonuję kolejne przeszkody. Chemia i Ból. Chemia mocno mnie osłabiła. Kolejna ma być lżejsza. Tak mówią… Potem tyko przeszczep... Z nadzieją patrzę w przyszłość, że znajdzie się ta jedyna wyjątkowa osoba od której dostanę ŻYCIE... Cały strach i ból odstawiam na boczny tor bo wiem, że nie mogę zawieść moich bliskich. Poza tym nadal chciałabym dzielić się z Wami moim optymizmem i móc podziękować wszystkim tym, którzy zarejestrują się jako dawcy szpiku. Wyobraźcie sobie jaką szansę dajecie nie tylko mnie! Każdy z Was ma gdzieś swojego bliźniaka genetycznego, któremu możecie uratować życie! Jakie to uczucie mieć świadomość, że dzięki mojej krwi gdzieś tam daleko, a może całkiem blisko, ktoś dostaje od Was szansę na ŻYCIE… To wspaniałe uczucie! Bardzo Wam dziękuję za Dzień Szpiku na Makaku."

Nie migajcie się. To ważne.

Zapraszamy!